EN

LOTOS przedłuża współpracę z AZS

Grupa LOTOS S.A. będzie nadal Strategicznym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego i Akademickiej Reprezentacji Polski startującej w imprezach międzynarodowych. Na podstawie podpisanego właśnie porozumienia, współpraca rozpoczęta w sierpniu ubiegłego roku będzie kontynuowana aż do końca 2019 roku.

Nowoczesna stacja 4.0 sieci LOTOS

Punkt ładowania samochodów elektrycznych, ekologiczne rozwiązania, odświeżony projekt wnętrza. To wszystko czeka na kierowców na najnowocześniejszej stacji sieci LOTOS przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie. Właśnie tam koncern testuje wszystkie technologiczne nowinki, począwszy od sklepu, przez punkty ładowania "elektryków" aż po zasilanie stacji z odnawialnych źródeł energii (OZE).

LOTOS ma najwięcej restauracji SUBWAY w Polsce

Współpraca ogólnopolskiej sieci stacji paliwowych LOTOS i amerykańskiej sieci barów kanapkowych SUBWAY konsekwentnie się rozszerza. Obecnie LOTOS zarządza 24 restauracjami tej sieci i jest największym franczyzobiorcą SUBWAY’A w Polsce. W pierwszej połowie 2019 r. zaplanowano otwarcie 11 kolejnych punktów.

LOTOS uruchomił trzecią instalację do produkcji wodoru

W gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS S.A. o blisko 20% wzrosły możliwości produkcji wodoru. Dostarcza go wybudowana w ramach Projektu EFRA instalacja produkcji wodoru HGU (ang. Hydrogen Generator Unit). Gaz ten jest niezbędny w procesach przerobu ciężkich pozostałości ropy naftowej na wysokomarżowe produkty oraz odsiarczania paliw.

Kolejny kontrakt na surowiec z USA

Grupa LOTOS S.A. podpisała kolejną umowę terminową na dostawy amerykańskiej ropy naftowej w 2019 r. Surowiec będzie dostarczany drogą morską poprzez Naftoport.

LOTOS odnotował wysoką marżę rafineryjną

Aż 7,32 dolara na baryłce wyniosła w grudniu br. modelowa marża rafineryjna LOTOSU. Z kolei w IV kwartale 2018 średnią marżę spółki oszacowano na 8,47 dolara na baryłce. To najlepsze wskaźniki od 5 lat.

Fundacja LOTOS wesprze dzieci ze szkoły baletowej w Gdańsku

Pięcioro szczególnie uzdolnionych artystycznie dzieci w trudnej sytuacji materialnej otrzyma wsparcie w postaci stypendium artystycznego. Stypendium umożliwi zakup kostiumów, obuwia baletowego, udział w warsztatach dokształcających, opłacenie choreografa oraz kosztów związanych z udziałem w krajowych oraz międzynarodowych konkursach baletowych.

Tabor LOTOS Kolej wzbogaci się o pięć nowoczesnych lokomotyw firmy Newag

Pięć lokomotyw elektrycznych zostanie dostarczonych spółce LOTOS Kolej przez firmę NEWAG S.A. Umowę wartą ponad 80 mln zł podpisano w czwartek 28 lutego w Warszawie.

LOTOS ujednolica ofertę i wizerunek stacji

Kolejne 14 stacji sieci LOTOS będzie w tym roku objętych standaryzacją. Chodzi nie tylko o podobny wygląd, ale również o taką samą ofertę produktów – zarówno paliwowych, jak i gastronomiczno-sklepowych.

Fundacja LOTOS na pokładzie Daru Młodzieży – Fundacja LOTOS dołączyła do firm, które wspierają Rejs Niepodległości

Ponta Delgada w Portugalii, Londyn i wreszcie Gdynia – Dar Młodzieży już za nieco ponad miesiąc zakończy wielką podróż dookoła świata. Do tej pory żaglowiec zawinął do 20 portów, m.in. w Singapurze, Hongkongu, Osace czy Panamie. Fundacja LOTOS dołączyła do firm, które wspierają Rejs Niepodległości.

LOTOS wspiera Operę Bałtycką

Spektakle na najwyższym poziomie, piękno klasycznego baletu, najsłynniejsze dzieła operowe, uznanie międzynarodowego środowiska artystycznego – Grupa LOTOS została Partnerem Strategicznym gdańskiej Opery Bałtyckiej. Współpracę rozpoczyna od premiery francuskiej opery „Thais” Julesa Masseneta.

LOTOS będzie wspierał polski tenis

Grupa LOTOS została strategicznym sponsorem Polskiego Związku Tenisowego (PZT). Umowę podpisano w środę 6 lutego w Zielonej Górze, gdzie odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet w Tenisie (Puchar Federacji). Kontrakt obejmuje m.in. wsparcie kobiecej i męskiej Reprezentacji Polski.

Grupa LOTOS będzie nadal wspierać młode talenty narciarskie

Grupa LOTOS będzie nadal wspierać młode talenty narciarskie. Zgodnie z umową podpisaną z Polskim Związkiem Narciarskim, finansowanie Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” przedłużono do końca 2022 roku.

LOTOS i Politechnika Gdańska podpisały umowę o naukowo-biznesowej współpracy nad projektami badawczo-rozwojowymi w obszarze niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii

Grupa LOTOS i Politechnika Gdańska będą współpracować nad projektami badawczo-rozwojowymi w obszarze niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii. Umowę w tej sprawie podpisano 25 marca w siedzibie uczelni.

Stacje LOTOS wielokrotnie nagrodzone w prestiżowym konkursie – pięć nagród i aż osiem wyróżnień podczas XIX Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend

Pięć nagród i aż osiem wyróżnień zdobyły stacje sieci LOTOS podczas XIX Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend. Szczególnie doceniona została zmodernizowana w ubiegłym roku stacja przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie. Forum PetroTrend to najważniejsze spotkanie właścicieli stacji paliw w Polsce.

LOTOS i PGNiG: pierwsze komercyjne bunkrowanie statków w polskich portach morskich skroplonym gazem ziemnym LNG

Grupa LOTOS i PGNiG zrealizowały między 13 a 18 marca 2019 r. dwa komercyjne bunkrowania statków morskich skroplonym gazem ziemnym LNG. To pierwsze takie operacje przeprowadzone w portach morskich w Gdańsku i Gdyni. Firmy kontynuują współpracę w tym obszarze - wzmocni ona konkurencyjność polskich portów i spopularyzuje ekologiczne paliwo LNG na Bałtyku.

LOTOS wspiera Nadzieje Olimpijskie

Grupa LOTOS podjęła współpracę z ośmiorgiem uzdolnionych sportowców, reprezentujących szeroką gamę dyscyplin olimpijskich. Zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dla najzdolniejszych sportowców – „Nadzieje Olimpijskie”.

Spółka LOTOS Paliwa dołączyła do swojej oferty możliwość płatności na stacjach LOTOS banknotami euro

Spółka LOTOS Paliwa dołączyła do swojej oferty możliwość płatności banknotami w tej walucie. Wcześniej taka forma płatności mogła być realizowana tylko na niektórych stacjach własnych LOTOS.

LOTOS zbuduje kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych przy trasie A3 w woj. lubuskim – wygrany przetarg ogłoszony przez GDDKiA

Dwa kolejne Miejsca Obsługi Podróżnych – przy trasie S3 w woj. lubuskim – zostaną wybudowane przez LOTOS. Spółka LOTOS Paliwa złożyła najkorzystniejszą ofertę i wygrała przetarg ogłoszony przez GDDKiA. Oba MOP-y mają zostać otwarte w IV kwartale 2020 roku.

Nowe lokomotywy LOTOS Kolej wyjeżdżają w Polskę

To pierwsze kursy nowych lokomotyw LOTOS Kolej. Pociąg z 35 wagonami wypełnionymi olejem napędowym i benzyną LOTOSU udał się w drogę do Piekar Śląskich. Pięć lokomotyw spółka LOTOS Kolej kupiła od firmy NEWAG S.A.

LOTOS Jazz Festival XXI Bielska Zadymka Jazzowa – Grupa LOTOS jako sponsor główny

LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym z ugruntowaną tradycją, które stało jedną z największych inicjatyw kulturalnych w województwie śląskim oraz jednym z najważniejszych wydarzeń muzyki jazzowej w Polsce.

LOTOS zainteresowany udziałem w finansowaniu projektu Polimery Police w wysokości do 0,5 mld zł

Grupa LOTOS S.A. podpisała list intencyjny ze spółkami z Grupy Azoty w zakresie ewentualnego zainwestowania kwoty do 500 mln zł w realizację projektu Polimery Police.

Muzyka świata na Pomorzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – LOTOS jako sponsor tytularny

Gdańsk już po raz dziewiąty zamieni się w stolicę muzyki world, fado, luzofońskiej i jazzu. Gdańsk LOTOS Siesta Festival rozpocznie się 25 kwietnia. Podczas 4 dni odbędzie się aż 10 koncertów. Artyści wystąpią w Filharmonii Bałtyckiej, Starym Maneżu i Klubie Parlament. Już po raz ósmy LOTOS jest sponsorem wydarzenia, w tym drugi raz jako sponsor tytularny.

Diament Forbesa dla RCEkoenergii należącej do Grupy Kapitałowej LOTOS

RCEkoenergia, należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS, została wyróżniona tytułem „Diament Forbesa 2019”. Uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów z woj. śląskiego i opolskiego odbyło się 11 kwietnia w Katowicach. Ranking miesięcznika Forbes to najważniejsze w Polsce zestawienie dynamicznie rozwijających się firm.

LOTOS zbuduje stację na MOP Olsztynek Wschód przy drodze ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim – wygrany przetarg na dzierżawę

Spółka LOTOS Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę kolejnego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) – Olsztynek Wschód. Obiekt zlokalizowany przy drodze ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim dołączy do sieci LOTOS w I kwartale 2021 r.

LOTOS Paliwa na targach Poznań Motor Show

Pod koniec marca w stolicy Wielkopolski odbyły się jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie – Poznań Motor Show. Na tej rangi wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli LOTOS Paliw.

Dobre praktyki LOTOSU w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Dni BHP, Kierunek Bałtyk czy Szukamy Następców Mistrza – w sumie 12 dobrych praktyk Grupy LOTOS zostało opublikowanych w 17. już edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Spółka została też uhonorowana za 10-lecie współpracy z FOB w upowszechnianiu idei CSR w Polsce.

Zatrzymanie dostaw surowca rurociągiem „Przyjaźń”

Ze względu na pogorszenie się parametrów jakościowych rosyjskiej ropy REBCO Ministerstwo Energii podjęło decyzję o wstrzymaniu dostaw surowca w punkcie Adamowo. Obecne zapasy ropy naftowej pozwalają na utrzymanie ciągłości produkcji rafinerii Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku. Sytuacja nie ma wpływu na jakość paliw sprzedawanych na stacjach koncernu.

Nowy termin rozruchu DCU

Firma KT, główny wykonawca Projektu EFRA, nie zapewniła do dziś bezspornej gotowości technicznej do rozpoczęcia rozruchu instalacji DCU. Strony podpisały 31 maja br. stosowny aneks w tej sprawie. Nie opóźni to wystąpienia pełnych planowanych efektów ekonomicznych, ani nie wpłynie na całkowity budżet projektu.

LOTOS Asfalt trzykrotnie wyróżniony podczas XXV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska

Podczas XXV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska przedstawiciele LOTOS Asfalt odebrali prestiżowe nagrody z rąk ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Nowy ośrodek Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM w Jaśle

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM otwiera się na Południe. W ramach programu powstanie jeszcze jeden – po Czechowicach-Dziedzicach - ośrodek dla młodych sportowców. Tym razem piłkarskie talenty odkrywać będziemy w Jaśle w woj. podkarpackim. Funkcjonuje tu spółka LOTOS Infrastruktura, gdzie działa m.in. nowoczesny Terminal Paliw.

Nowy ośrodek Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM w Czechowicach-Dziedzicach

W ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Zawodnicy będą trenować w Czechowicach-Dziedzicach w woj. śląskim, gdzie działa spółka LOTOS Terminale zajmująca się magazynowaniem i dystrybucją paliw na terenie całego kraju. W sumie w ramach programu PPzL funkcjonować będzie już 16 ośrodków.

LOTOS Petrobaltic nawiązał współpracę w zakresie wykorzystania łączności krytycznej TETRA

System łączności krytycznej TETRA, wdrożony i z powodzeniem stosowany w Grupie Energa, został przetestowany m. in. w ratownictwie morskim i medycznym na Pomorzu. Teraz ten najbardziej zaawansowany i działający w Europie system radiokomunikacyjny będzie wykorzystany także przez LOTOS Petrobaltic. Oferowana przez spółkę Enspirion usługa łączności krytycznej zapewni niezawodną komunikację w sytuacjach kryzysowych oraz w bieżącej pracy.

Kompleks koksowania (instalacja DCU wraz z instalacjami towarzyszącymi) Grupy LOTOS S.A. gotowy do rozruchu

Grupa LOTOS S.A. osiągnęła stan gotowości do rozruchu (Ready For Start Up - RFSU), kluczowego obiektu Projektu EFRA: Kompleksu Koksowania (instalacja DCU wraz z instalacjami towarzyszącymi).

Nowa odsłona serwisu Lotos.pl

Nowa odsłona serwisu „lotos.pl” wystartowała pod koniec czerwca br. Oprócz bardziej nowoczesnego wyglądu, użytkownicy powinni docenić ulepszoną nawigację oraz poprawioną funkcjonalność. Zmodernizowana witryna jest też w pełni responsywna, czyli dostosowana do wyświetlania na wszystkich rozdzielczościach ekranów.

Regaty LOTOS Nord Cup 2019 – Grupa LOTOS jako sponsor tytularny

Morski wyścig do platformy LOTOS Petrobaltic na złożu B8 będzie jednym z punktów regat LOTOS Nord Cup 2019. Rozpoczynające się 28 czerwca wyścigi to jedno z największych wydarzeń żeglarskich w Polsce. Sponsorem tytularnym jest Grupa LOTOS.

Siódma edycja LOTOS Junior Cup

Młodzi piłkarze z Białegostoku wygrali siódmą edycję LOTOS Junior Cup, który odbył się w niedzielę 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk. W finale pokonali drużynę z Elbląga 2:0. Trzecie miejsce zajęła Ustka, która wygrała z Bytowem, a piątą lokatę wywalczył Gdańsk. W turnieju rywalizowało 17 drużyn uczestniczących w programie "Piłkarska przyszłość z LOTOSEM".

Spółka LOTOS Petrobaltic kupiła platformę wiertniczą

Platforma o nazwie GIANT, zakupiona od firmy MAERSK, będzie piątą i największą ze wszystkich platform należących do LOTOS Petrobaltic. Spółka jako jedyna prowadzi poszukiwania i wydobycie węglowodorów w polskiej strefie Morza Bałtyckiego od blisko 30 lat.

LOTOS Biznes po raz trzeci najlepszą kartą paliwową

Specjaliści i menadżerowie z branży flotowej trzeci raz z rzędu uznali LOTOS Biznes za najlepszą kartę paliwową w Polsce. Ogłoszenie wyników internetowego Plebiscytu Fleet Derby 2019 odbyło się 18 czerwca w Warszawie.

LOTOS zbuduje dwa MOP-y przy drodze ekspresowej S8 w woj. mazowieckim – wygrany przetarg na dzierżawę

LOTOS umacnia pozycję wicelidera w segmencie Miejsc Obsługi Podróżnych w Polsce. Spółka LOTOS Paliwa wygrała przetarg na dzierżawę kolejnych dwóch MOP-ów przy drodze ekspresowej S8 w województwie mazowieckim. Otwarcie obu obiektów planuje się na I/II kwartał 2021 roku.

LOTOS sponsorem Stadionu Letniego Gdańsk

Grupa LOTOS po raz drugi została sponsorem tytularnym Stadionu Letniego Gdańsk, zlokalizowanego na plaży w Brzeźnie. Przez ostatnie 4 lata miejsce to odwiedziło prawie 5 milionów osób. Stadion otwiera sezon już w weekend 14-15 czerwca. Reprezentacje Polski i Grecji rozegrają tu mecze piłki plażowej.

LOTOS wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Grupa LOTOS zajęła 1. miejsce w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie” w XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W całym zestawieniu spółka uplasowała się na 5. pozycji. Wyniki ogłoszono podczas gali, która odbyła się 13 czerwca w Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

UKS LOTOS Gdańsk mistrzem w I Lidze Wojewódzkiej C2

Drużyna UKS LOTOS Gdańsk, występująca w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Juniorów C2 (rocznik 2005), na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, zapewniła sobie mistrzostwo. UKS to zespół złożony m.in. z zawodników wychowanych w ośrodkach Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM. Już 23 czerwca na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się turniej LOTOS Junior Cup.

Aerobaltic – LOTOS sponsorem tytularnym

Gdyńskie pokazy zyskały wysokooktanowe zasilanie. Sponsorem tytularnym największego lotniczego wydarzenia w Polsce został LOTOS. Paliwowy koncern już wcześniej uczestniczył w Gdynia Aerobaltic. W ubiegłym roku poprzez spółkę LOTOS-Air BP Polska zasilał lotnicze emocje w Gdyni. Teraz do współpracy przy pokazach włącza się też Grupa LOTOS.

Wznowienie tłoczeń rurociągiem „Przyjaźń”

Tłoczenie wolnej od chlorków ropy naftowej do systemu przesyłowego PERN, z którego surowiec trafia również do rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku, zostało wznowione 9 czerwca. Pełne tłoczenie rurociągiem ma być przywrócone w lipcu. Do tego czasu utrzymywane będą nadal dostawy drogą morską.

Szósta edycja LOTOS – Mistrzowie w pasach (lekcji instruktażu na stacjach paliw poprawnego zapinania pasów oraz montażu fotelików dziecięcych)

W tym roku już po raz 6. eksperci kampanii LOTOS – Mistrzowie w pasach na stacjach paliw w całej Polsce sprawdzają, poprawiają, edukują i udzielają cennych wskazówek podróżującym po to, aby na naszych drogach i w naszych pojazdach zrobiło się w końcu bezpieczniej.

LOTOS sponsorem tytularnym gdańskich hokeistów

Grupa LOTOS podpisała z Pomorskim Klubem Hokejowym 2014 umowę i wesprze klub jako sponsor tytularny. Gdański koncern już drugi rok z rzędu będzie sponsorem hokeja na lodzie. Umowa zawarta 23 lipca br. w siedzibie spółki obowiązuje do końca sezonu 2019/2020. Nowa nazwa drużyny występującej w Polskiej Hokej Lidze brzmi od dziś: LOTOS PKH GDAŃSK.

Ladies’ Jazz Festival – Grupa LOTOS jako sponsor wydarzenia

Jubileuszowy program Ladies’ Jazz Festival może przyspieszyć bicie serca niejednego fana jazzu, soulu, czy bluesa. Wystąpią: Angelique Kidjo, Beth Hart, Luisa Sobral, Madeleine Peyroux, Nouvelle Vague oraz Krystyna Stańko z Orkiestrą. Sponsorem wydarzenia jest Grupa LOTOS.

Ruszyła nowa, niestandardowa kampania wizerunkowa LOTOSU będąca kontynuacją cyklu „NAJ nie bierze się znikąd”

Ruszyła nowa, niestandardowa kampania wizerunkowa LOTOSU będąca kontynuacją cyklu „NAJ nie bierze się znikąd”. Od tego tygodnia, zarówno w internecie, jak i w telewizji, można zobaczyć 30-sekundowy spot, który stanowi rozwinięcie zainicjowanej w lipcu kampanii outdoorowej. Komunikacja wspiera punkty styku klientów z marką – stacje paliw LOTOS oraz całą gamę produktów paliwowych i pozapaliwowych.

Odkrycie ropy z udziałem LOTOS E&P Norge w obszarze NOAKA na Morzu Północnym

W wyniku wiercenia na koncesji PL442 w obszarze NOAKA na Morzu Północnym odkryto zasoby ropy naftowej o szacowanej wielkości wydobywalnej 80-200 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej). Udziałowcem koncesji jest LOTOS Exploration & Production Norge (udział 9,74%) a operatorem AkerBP (90.26%).

Sopockie Lato Teatralne z LOTOSEM – Grupa LOTOS jako sponsor strategiczny

Grupa LOTOS jest sponsorem strategicznym 26. Lata Teatralnego w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Na sopockiej scenie, od 4 lipca do 1 września, wystąpią polscy i zagraniczni artyści.

LOTOS, Orlen i Budimex podpisały umowę ws. asfaltów nowej generacji

Grupa LOTOS, ORLEN Asfalt i Budimex podpisały umowę z konsorcjum naukowym w składzie: Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów na realizację programu badawczego dotyczącego modernizacji nawierzchni asfaltowych przy zastosowaniu asfaltów modyfikowanych.

EuroRating: rating Grupy LOTOS utrzymany z perspektywą pozytywną

Agencja ratingowa EuroRating, po przeprowadzeniu okresowej weryfikacji ratingu kredytowego, utrzymała rating Grupy LOTOS na poziomie BBB- z perspektywą pozytywną. Zgodnie z klasyfikacją agencji – stosowaną powszechnie także przez międzynarodowe agencje ratingowe – utrzymany poziom ryzyka kredytowego wskazuje na dobrą wiarygodność finansową Grupy LOTOS i wystarczającą zdolność do obsługi zobowiązań w dłuższym terminie.

Morskie Centrum Produkcyjne gotowe do wyjścia w morze

Zakończył się kolejny etap przebudowy platformy Petrobaltic, która jest obecnie przygotowywana do opuszczenia Gdańskiej Stoczni REMONTOWA S.A. Zostanie stąd przeholowana na swoje miejsce docelowe na złożu B8. Jednostkę przekształconą w Morskie Centrum Produkcyjne – Morską Kopalnię Ropy i Gazu – poświęcono 27 sierpnia na nabrzeżu stoczni.

Największe w Polsce pokazy lotnicze – LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow

Największe w Polsce pokazy lotnicze – LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow – startują już w piątek 16 sierpnia. Gwiazdą imprezy będzie grupa Saudi Hawks, czyli sześć myśliwców BAE Hawk z elitą saudyjskich lotników za sterami.

Fundacja LOTOS wesprze budowę pomnika upamiętniającego ofiary zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim

Angażująca się w wiele ważnych społecznie inicjatyw Fundacja LOTOS tym razem wesprze budowę pomnika upamiętniającego ofiary zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim. Monument w postaci kamiennego lasu poświęcony zostanie pamięci zamordowanych podczas II wojny światowej mieszkańców Pomorza.

Morskie Centrum Produkcyjne w drodze na złoże B8

Platforma Petrobaltic przebudowana na Morskie Centrum Produkcyjne opuściła Gdańską Stocznię REMONTOWA. 20 września o godz. 8.30 rozpoczęto holowanie jednostki na kotwicowisko nr 4, gdzie będzie czekała na odpowiednie warunki pogodowe pozwalające na dalszy transport. Operacja potrwa do późnych godzin popołudniowych.

LOTOS rozpoczął wydobycie ze złoża Utgard

Eksploatację złoża Utgard w Norwegii rozpoczęto 16 września 2019 roku. Projekt zakończono ok. 3 miesiące szybciej niż zakładał harmonogram uzyskując 25% oszczędności w stosunku do zakładanego budżetu. Udziałowcem koncesji jest LOTOS Exploration & Production Norge (LOTOS Norge) a operatorem Equinor. Złoże stanowi istotny element realizacji strategii LOTOSU w segmencie poszukiwawczo-wydobywczym.

Nowe stacje w sieci LOTOS

W sierpniu sieć stacji LOTOS powiększyła się o trzy nowe lokalizacje – Szepietowo w woj. podlaskim, Łużna w woj. małopolskim oraz Turek w woj. wielkopolskim. Obecnie w całej sieci LOTOS działa 496 stacji.

Nowoczesny symulator SIM FACTOR trafi do LOTOS Kolej

LOTOS Kolej podpisała umowę z firmą SIM FACTOR na dostawę pełnozakresowego symulatora lokomotywy DRAGON 2.

LOTOS wprowadza usługę B2B 24

Nowatorska i wyjątkowa na rynku paliwowym usługa B2B 24 jest już dostępna dla franczyzobiorców LOTOSU i klientów B2B dokonujących zakupów hurtowych paliw. Umożliwia ona całkowicie samoobsługowy zakup paliwa z odbiorem własnym transportem drogowym z bazy magazynowej LOTOSU z wykorzystaniem dedykowanego portalu internetowego.

Energobaltic z nowymi koncesjami do 2030 r.

Urząd Regulacji Energetyki przedłużył spółce Energobaltic, należącej do LOTOS Petrobaltic, koncesje na prowadzoną przez nią działalność na kolejnych jedenaście lat, do 31 grudnia 2030 r. Firma zajmuje się zagospodarowaniem gazu odpadowego towarzyszącego ropie naftowej wydobywanej spod dna Morza Bałtyckiego.

PGNiG i LOTOS zacieśniają współpracę handlową w Norwegii

PGNiG Supply & Trading (PST) – spółka z Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), staje się wyłącznym odbiorcą gazu ziemnego wydobywanego w Norwegii przez LOTOS Exploration & Production Norge (LOTOS Norge) – spółkę z Grupy Kapitałowej LOTOS, prowadzącą działalność poszukiwawczo-wydobywczą na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

Z własnym kubkiem na LOTOSIE – Spółka LOTOS Paliwa włącza się w akcję Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste

Spółka LOTOS Paliwa włącza się w akcję Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, które promuje ograniczanie produkcji szkodliwych, plastikowych odpadów. Z początkiem października, kupując na stacji w Cafe Punkt wybrany gorący napój do swojego własnego, ulubionego kubka – oszczędzasz złotówkę. LOTOS jest pierwszą tak dużą siecią, która zaangażowała się w tę inicjatywę.

Kluczowy etap uzgodnień w sprawie objęcia akcji Grupy Azoty Polyolefins przez LOTOS

Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., Grupa Azoty Polyolefins S.A. oraz Grupa LOTOS S.A. podpisały aneks przedłużający do 6 grudnia 2019 roku negocjacje dotyczące warunków finansowania kapitałowego Projektu Polimery Police przez Grupę LOTOS S.A. Jednocześnie Spółki potwierdziły, że ich celem jest jak najszybsze zakończenie prowadzonych rozmów.

Kajetan Kajetanowicz i LOTOS Rally Team wicemistrzem Świata WRC2

Pierwszy pełny sezon wspólnych startów Kajetana Kajetanowicza z Maciejem Szczepaniakiem w kategorii WRC 2 zakończył się zdobyciem II miejsca.

Grupa LOTOS jako współorganizator i pomysłodawca zaproszenia do Polski 24. edycji European Refining Technology Conference (ERTC)

W Warszawie w dniach 4-7 listopada obradowało ponad 500 przedstawicieli największych rafinerii w Europie. Współorganizatorem i pomysłodawcą zaproszenia 24. edycji European Refining Technology Conference (ERTC) do Polski była Grupa LOTOS.

Platforma Petro Giant należąca do LOTOS Petrobaltic dotarła na złoże B3

Platforma Petro Giant należąca do LOTOS Petrobaltic dotarła na złoże B3.

500 stacji paliw w sieci LOTOS

MOP Pawliki jest pięćsetną stacją w sieci LOTOS. Uroczyste otwarcie obiektu odbyło się w środę 18 grudnia. Stacja usytuowana jest w województwie warmińsko-mazurskim, w połowie drogi pomiędzy Gdańskiem i Warszawą przy drodze krajowej nr 7. To jednocześnie 21. Miejsce Obsługi Podróżnych funkcjonujące pod marką LOTOSU.

Tytuł Mecenasa Kultury dla spółki LOTOS Infrastruktura od Jasielskiego Domu Kultury

W gronie wyróżnionych przez Jasielski Dom Kultury przedsiębiorstw kolejny raz znalazła się spółka LOTOS Infrastruktura.

LOTOS zainwestuje w Projekt Polimery Police

Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Grupa Azoty Polyolefins S.A. podpisały wiążące porozumienie dotyczące warunków inwestycji oraz finansowania Projektu Polimery Police z Grupą LOTOS S.A.

LOTOS Kolej pozyskała 6 nowoczesnych lokomotyw Dragon 2 firmy Newag

Sześć lokomotyw elektrycznych zostanie dostarczonych spółce LOTOS Kolej przez firmę NEWAG S.A. Umowę na leasing sześcioosiowych lokomotyw E6ACTab - Dragon 2 podpisano w piątek, 13 grudnia w Gdańsku. Transakcję sfinansowała firma Millennium Leasing.

LOTOS Kolej otwiera nowoczesny Ośrodek Szkolenia Maszynistów

Ośrodek Szkolenia Maszynistów wyposażony w nowatorski symulator lokomotywy Dragon 2 uroczyście otwarto 5 grudnia 2019 r. w siedzibie spółki LOTOS Kolej. To jedyny symulator lokomotywy Dragon w kraju, w pełni odzwierciedlający wszystkie elementy kabiny maszynisty.

Pierwszy w historii rajd na terenie rafinerii Grupy LOTOS. Co-drive z Kajto

Jesienno-zimowa aura, szybka jazda, ryk silnika, ostre zakręty i bliskość rafinerii. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak z LOTOS Rally Team spotkali się z kibicami i odbyli pierwszy taki rajd w historii. W rolę pilota Kajto mógł wcielić się m.in. 10-letni Jaś, podopieczny Fundacji LOTOS.

Kardiomonitory dla Pomorza od Fundacji LOTOS

Cztery kardiomonitory z centralą monitorującą zakupione przez Fundację LOTOS trafiły na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 2 grudnia.

LOTOS oraz Toyota wspólnie rozwijają transport zasilany wodorem – podpisanie listu intencyjnego w zakresie współpracy

Grupa LOTOS oraz Toyota Motor Poland podpisały pod koniec listopada list intencyjny w zakresie współpracy intensyfikującej prace nad rozwojem technologii wykorzystania wodoru w transporcie samochodowym. Chodzi m.in. o wybudowanie pod patronatem Toyoty stacji tankowania wodoru.