EN

Nagrody i wyróżnienia

Cieszymy się, że nasze zaangażowanie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu przynosi korzyści wielu podmiotom, a jednocześnie jest wysoko oceniane przez ekspertów. Dowodem tego uznania są liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane LOTOSOWI.

Potwierdza i docenia się to, że umiemy poświęcać należytą uwagę relacjom z pracownikami, poprawie bezpieczeństwa w miejscu pracy, relacjom z inwestorami i partnerami biznesowymi, ochronie środowiska oraz działaniom prospołecznym.

Nagrody i wyróżnienia dla Grupy Kapitałowej LOTOS w 2019 r.

  • Stacje LOTOS otrzymały pięć nagród i osiem wyróżnień w prestiżowym konkursie podczas XIX Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend – prestiżowej konferencji podejmującej najważniejsze tematy i problemy stojące przed firmami działającymi w sektorze stacji paliw.
  • Diament Forbesa dla RCEkoenergii należącej do Grupy Kapitałowej LOTOS – to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Organizatorem jest Bisnode Polska wraz z redakcją miesięcznika „Forbes”.
  • LOTOS Asfalt został trzykrotnie wyróżniony podczas XXV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska – to największa impreza targowa sektora drogownictwa w Polsce i jedna z czołowych tego typu na arenie europejskiej.
  • LOTOS znalazł się wśród liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm zajmując pierwszą pozycję w kategorii „Paliwa, energetyka, wydobycie”. Od 2018 r. organizatorem Rankingu jest Koźmiński Business Hub, natomiast partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Za weryfikację odpowiada Deloitte, partnerem medialnym zaś jest „Dziennik Gazeta Prawna”.
  • Grupa LOTOS w 2019 r. po raz siódmy znalazła się w gronie najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw nagrodzonych przez tygodnik „Polityka”. Spółka została uhonorowana Srebrnym Listkiem CSR. Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, które w codziennej działalności wdrażają najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej, ujęte w normie ISO 26 000.
  • Tytuł Mecenasa Kultury dla spółki LOTOS Infrastruktura od Jasielskiego Domu Kultury.